Strona główna

From pl-MahabharataWiki
Revision as of 23:08, 19 October 2023 by MarcinK (talk | contribs) (Dodałem link językowy)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Naszym celem jest rekonstrukcja uniwersum Mahabharaty (MBh) na podstawie artefaktów świata starożytnego oraz tekstu źródłowego. Tworzymy bazę danych dotyczącą eposu oraz dostarczamy pomocy wizualnych ułatwiających poznanie jego złożonego świata.

MahabharataWiki to projekt społeczny. Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby pragnące współtworzyć jego treści (zasady współpracy). Staramy się zapewnić wysoki merytoryczny poziom publikowanych informacji, dlatego też poszczególne działy doglądane są  przez ekspertów z danej dziedziny. Dokładamy wszelkich starań by materiały wizualne, zamieszczane na stronie, pochodziły z domeny publicznej lub były udostępnione na zasadzie wolnej licencji.


Struktura uniwersum

Uniwersum podzielone jest na następujące działy:

Żródła.jpg Źródła rekonstrukcji Ołtarz ogniowy.jpg Rytuały i praktyki religijne
Cekitana - jedwab.jpg Bohaterowie Imiona.jpg Imiona
Mapa - miniatura.png Geografia Drzewo Gen.png Drzewo genealogiczne
Bananowiec-kwiat, zdjęcie A.Babkiewicz 2009.jpg Przyroda Struktura.jpg Struktura MBh
Król Nagów na przedstawieniu rajskiego ogrodu Indry, Sanchi, I n.e. stupa nr 3, brama południowa.jpg Świat bogów Bibliografia.jpg Bibliografia
Gada.png Militaria


Dołącz do nas

W odróżnieniu od innych serwisów typu Wiki stawiamy na personalizację zbiorów. Każdy wpis opatrzony jest imieniem autora lub autorów oraz redaktorów. Dodatkowo zawiera informacje, czy artykuł był opublikowany lub wygłoszony na konferencji. Daje to możliwość cytowania fragmentów artykułów w publikacjach naukowych. Nie chcemy pozostawać anonimowi. W zakładce Zespół MahabharataWiki można znaleźć informacje o osobach tworzących projekt oraz o zasadach współpracy z nami. Staramy się tworzyć zgrany zespół, który chętnie pomaga w rozwijanych projektach związanych z MBh – stań się jego częścią i poznaj ekspertów w dziedzinie sanskrytu, indologii oraz literatury epickiej.


Mein.jpg

Projekt realizowany ze środków MEiN w ramach programu NPRH (moduł „Uniwersalia 2.2”),

umowa nr 0357/NPRH5/H22/84/2017 z dnia 26-10-2017 r.