Strona główna

Z pl-MahabharataWiki
Wersja z dnia 12:38, 7 lis 2021 autorstwa imported>AndBab
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Naszym celem jest rekonstrukcja uniwersum Mahabharaty (MBh) na podstawie artefaktów świata starożytnego oraz tekstu źródłowego. Tworzymy bazę danych dotyczących Mahabharaty oraz dostarczamy pomocy wizualnych ułatwiających poznanie świata eposu.

MahabharataWiki to projekt społeczny zapraszamy do współpracy wszystkie osoby pragnące współtworzyć jego treści. Staramy się zapewnić wysoki merytoryczny poziom publikowanych informacji, dlatego też poszczególne działy doglądane są  przez ekspertów za nie odpowiedzialnych. Dokładamy wszelkich starań by materiały na stronie znajdowały się w domenie publicznej lub były udostępnione na zasadzie wolnej licencji.


Struktura uniwersum

Uniwersum podzielone jest na następujące działy:

Żródła.jpg Źródła rekonstrukcji – artefakty i rzeźba Ołtarz ogniowy.jpg Rytuały i praktyki religijne
Cekitana - jedwab.jpg Bohaterowie Imiona.jpg Imiona
Mapa - miniatura.png Geografia Drzewo Gen.png Drzewo genealogiczne
Bananowiec-kwiat, zdjęcie A.Babkiewicz 2009.jpg Przyroda Struktura.jpg Struktura MBh
Król Nagów na przedstawieniu rajskiego ogrodu Indry, Sanchi, I n.e. stupa nr 3, brama południowa.jpg Świat bogów Bibliografia.jpg Bibliografia
Gada.png Militaria

Dołącz do nas

W odróżnieniu od innych serwisów typu Wiki stawiamy na personalizację zbiorów. Każdy wpis opatrzony jest imieniem autora lub autorów  oraz redaktorów, którzy nanieśli w nim poprawki. Dodatkowo zawiera informacje czy materiał zawarty w artykuł był opublikowany lub wygłoszony na konferencji. Daje to możliwość cytowania fragmentów artykułów w publikacjach naukowych. Nie chcemy pozostawać anonimowi. W zakładce „o MahabharataWiki” można znaleźć informacje o osobach tworzących projekt oraz o zasadach współpracy z nami. Staramy się tworzyć zgrany zespół, który chętnie pomaga w rozwijanych projektach związanych z MBh – stań się jego częścią i poznaj ekspertów w dziedzinie sanskrytu, indologii oraz literatury epickiej.